Новини публікуються мовою оригіналу

Наразі об’єкт обкладення податком на прибуток розраховується на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного у фінзвітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінрезультат до оподаткування, відповідно до положень ПКУ.

У бухобліку, згідно з п. 14 П(С)БО 9 «Запаси» (даліП(С)БО 9), до первісної вартості запасів не включаються тільки понаднормові втрати й недостачі товарів, які відносяться на витрати того періоду, у якому вони були здійснені (установлені). Тож, відхилення показників вимірювальних приладів, як і решта витрат, безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, у якому вони придатні для використання в запланованих цілях, відносяться до складу первісної вартості придбаних у постачальників за грошові кошти запасів (абз. 7 п. 9 П(С)БО 9).

Тому в листі від 20.10.2015 р. № 3480/10/20-40-15-03-14 ГУ ДФС у Харківській області повідомила: вартість такого відхилення можна вважати лише витратами, пов’язаними з придбанням товарів, а не витратами поточного періоду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»