Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 28.10.2015 р. № 22837/6/99-99-19-03-02-15 розповіла про оподаткування операцій із постачання вживаних транспортних засобів.

Контролери зауважили: ПКУ відокремлює операції з постачання вживаних товарів за договорами комісії та з постачання однорідних уживаних товарів за договорами купівлі-продажу.

При цьому вживаним товаром вважається легковий автомобіль, який був у користуванні менше року, але реєструється в Україні відповідно до законодавства не вперше та при цьому має загальний наземний пробіг понад 6000 км.

Для визначення товарів однорідними (подібними) ураховуються такі ознаки:

  • якість і ділова репутація на ринку;
  • наявність торговельної марки;
  • країна виробництва (походження);
  • виробник;
  • рік виробництва;
  • новий або вживаний;
  • термін придатності.

При визначенні бази оподаткування відповідно до п. 189.3 ПКУ слід також ураховувати, у кого придбавається товар для подальшого його продажу.

1. Якщо здійснюється операція з реалізації вживаного товару (уживаного легкового автомобіля), який попередньо був придбаний в осіб, не зареєстрованих як платники податку (незалежно від того — у фізичних чи юридичних осіб), базою обкладення ПДВ згідно з до п. 189.3 ПКУ буде комісійна винагорода.

2. При постачанні вживаного товару (уживаного легкового автомобіля), попередньо придбаного в зареєстрованої платником податку особи (як у фізичної, так і юридичної), база обкладення ПДВ визначатиметься відповідно до п. 188.1 ПКУ.

3. При реалізації однорідних уживаних товарів, які попередньо були придбані у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, база обкладення ПДВ визначатиметься виходячи з позитивної різниці між ціною продажу та ціною придбання таких товарів.

4. При постачанні однорідних уживаних товарів, які були попередньо придбані в юридичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, або в зареєстрованих як платники податку фізичних і юридичних осіб, база обкладення ПДВ визначатиметься, керуючись п. 188.1 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»