Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 27.10.2015 р. № 22542/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо порядку нарахування ПДВ при списанні зіпсованої продукції.

Податківці акцентують увагу на подальшому використанні зіпсованої продукції. Зокрема операція з передання платником не придатних для подальшої реалізації товарних залишків на повторну переробку з метою обкладення ПДВ не розглядається як окрема операція з постачання товарів і не обкладається ПДВ.

Пояснюється це тим, що відповідно до п. 198.5 ПКУ платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, у разі якщо такі товари використовуються в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку. Зокрема вартість переведених в категорію не придатних до подальшої реалізації та переданих на повторну переробку товарів включається до вартості нової продукції при її реалізації. При цьому збільшується база обкладення ПДВ, який буде відшкодовано споживачами продукції. Тому передані на повторну переробку товарні залишки можна вважати такими, що використані в господарській діяльності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»