Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Вінницькій області в листі від 26.10.2015 р. № 605/Є/02-32-17-01-17 зазначило: достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України в порядку, установленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

При цьому видана іноземцю посвідка на постійне проживання в Україні є лише дозволом на постійне проживання в Україні й не підтверджує факту проживання (постійного проживання) іноземця в Україні, тому не може бути документом, який свідчить про резидентський статус платника податку в Україні. Отже, іноземець повинен документально підтвердити факт свого проживання (перебування) на території України понад 183 днів протягом календарного року.

Водночас контролери зауважили: ПКУ не містить норми щодо необхідності одержання іноземцями від податкових органів документів, які підтверджують статус резидента України. Оскільки нотаріус є особою, відповідальною за перевірку правильності сплати податку фізичною особою — іноземцем, то обов’язок визначення статусу резидента України в платника податку — іноземця покладається на нотаріуса, що посвідчує договори дарування, купівлі-продажу майна, видає свідоцтва про спадщину.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»