Держархбудінспекція зазначила, що питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у 70-х роках XX сторіччя регулювалося положеннями постанов Ради Міністрів СРСР «О порядке приемки в эксплуатацию законченных строительством объектов производственного назначения» від 22.01.1966 р. № 57 та «Приемка в эксплуатацию законченных строительством объектов жилищно-гражданского назначения» від 13.07.1970 р. № 538, які втратили чинність з прийняттям постанови Ради Міністрів СРСР «О приемке в эксплуатацию законченных строительством объектов» від 23.01.1981 р. № 105.

На той час заселення та експлуатація об’єктів житлово-цивільного призначення допускалися лише після приймання їх у встановленому порядку відповідними державними приймальними комісіями.

Разом із тим положення зазначених актів регулювали питання введення в експлуатацію об’єктів житлово-цивільного призначення, а не індивідуальних (садибних) житлових будинків або садових, дачних будинків, прийняття в експлуатацію яких почалося після 1992 року із затвердженням відповідного механізму.

На сьогодні відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038-VI забороняється експлуатація закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачено законодавством) в експлуатацію.

Держархбудінспекція зауважила, що надання конкретної інформації щодо прийняття в експлуатацію об’єкта можливе за результатами розгляду наявних документів стосовно нього, зокрема, під час розгляду паспорту технічної інвентаризації такого об’єкту.

Лист Держархбудінспекції від 10.04.2013 р. № 40-19-1649

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»