Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному порталі ДФС регіональні контролери розмістили роз’яснення щодо заповнення додатка 6 Декларації акцизного податку.

Податківці зазначили, що підакцизні товари підлягають відображенню в додатку 6 таким чином:

  • рядок 1 — у цьому рядку зазначаються горілки та лікеро-горілчані напої. Горілки поділяються на горілки та горілки особливі. Лікеро-горілчані напої, у свою чергу, поділяються на групи: лікери, наливки, настоянки, бальзами, аперитиви, коктейлі, напої десертні. Також у цьому рядку вказуються слабоалкогольні напої, зокрема — SHAKE, «Лонгер», «Бренді-кола», «Ром-кола», «Джин-тонік», «Рево» тощо;
  • рядок 2 — у цьому рядку зазначаються вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне й інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів і ягід, а саме: сидри, перрі тощо. Також у рядку 2 указують інші спиртові дистиляти — віскі, ром, джин, текілу, продукти з умістом спирту етилового 8,5% об’ємних одиниць та більше й інші товари, які не належать до рядка 1;
  • рядок 3 — у цьому рядку зазначають пиво, пиво спеціальне — BEERMIX. При цьому пиво безалкогольне, яке вказане в товарній позиції 2202 згідно з УКТ ЗЕД, не є підакцизним товаром.

Податківці зауважили, що з метою заповнення рядків 1–3 додатка 6 визначення виду алкогольного напою має здійснюватися на підставі інформації, яка вказана на відповідному алкогольному виробі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»