Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 11.08.2015 р. № 16961/6/99-99-19-03-02-15 податківці нагадали про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для спецрежимників згідно зі ст. 209 ПКУ.

По-перше, для спецрежимників відкрито додаткові електронні ПДВ-рахунки для зарахування, починаючи із 04.08.2015 р., сум ПДВ, нарахованих таким сільгоспвиробником при здійсненні операцій із постачання власно виробленої сільгосппродукції. Кошти з таких рахунків автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільгоспвиробників.

По-друге, кошти на додатковому рахунку також беруть участь у формуванні реєстраційної суми згідно з п. 2001.3 ПКУ шляхом збільшення показника «Сума поповнення рахунка».

По-третє, під час обчислення так званого «овердрафту» ураховуються суми, які були задекларовані платником до сплати до бюджету й погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства.

По-четверте, реєстраційна сума збільшується на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, і суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з ПДВ, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спецрежиму відповідно до ст. 209 ПКУ, за червень/II квартал 2015 року. На таку суму сільгосппідприємством збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період липень/III квартал 2015 року (пп. 4 п. 34 підрозділу 2 р. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»