Тепер можна впевнено стверджувати, що виробники забезпечують мінімально достатню кількість апаратів для задоволення потреб бізнесу в касових апаратах, які звітують до податкової.

Наразі в Держреєстрі РРО можна порахувати таку кількість моделей/модифікацій касових апаратів:

  • 20 — для застосування реєстраторів у режимі формування та зберігання контрольної стрічки у вигляді електронного документа (без одночасного друкування паперової контрольної стрічки) з друкуванням її на вимогу контролюючих органів;
  • 81 — що забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів;
  • 6 — що забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів та формування контрольної стрічки в електронній формі.

Окремо виділено 304 моделі/модифікації касових апаратів, що не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів відповідно до вимог, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 р. № 1057. Такі апарати рішенням технічної комісії (протокол № 22 від 21.06.2013 р.) рекомендовано з 01.10.2013 р. у разі невиконання цих вимог вилучити з Державного реєстру. Тобто їх не можна буде зареєструвати в Податковій.

Тож варто якнайшвидше ознайомитися з Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міндоходів України від 18.09.2013 р. № 491.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»