Новини публікуються мовою оригіналу

Статтею 13 Закону України «Про охорону праці» (даліЗакон) визначено таке: роботодавець несе безпосередню відповідальність за належне утримання будівель, споруд, виробничого обладнання й устаткування, здійснення контролю за їх технічним станом, ужиття заходів щодо усунення причин, які призводять до нещасних випадків тощо.

Також відповідно до п. 11.1 Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом МНС України від 01.03.2006 р. № 110 (далі — НПАОП 92.7-1.01-06), забезпечення цивільного захисту у сфері техногенної безпеки на об'єктах і в місцях атракціонів покладається на керівників (власників) цих об'єктів, організаторів проведення таких заходів й осіб, відповідальних за оренду цих приміщень (територій).

Відповідальними за порушення вимог НПАОП 92.7-1.01-06, безпечність конструкції, правильність вибору матеріалів, якість виготовлення, установлення, налагодження, реконструкції, ремонту, обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження й експлуатації є підприємство, установа, організація (незалежно від форми власності й відомчої належності), що виконали відповідні роботи.

За порушення законів й інших нормативно-правових актів про охорону праці передбачена відповідальність винних осіб (дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, кримінальна) згідно із законодавством, що визначено ст. 44 Закону.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»