Новини публікуються мовою оригіналу

У комітетах Верховної Ради наразі опрацьовується проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (стосовно диференціації розмірів штрафів) (реєстр. № 3350 від 20.10.2015 р.). Основна його задекларована мета — зменшення штрафів та їх диверсифікація відносно місця розміщення торгової точки.

Наприклад, за роздрібну торгівлю алконапоями через РРО, не вписаний у ліцензію, пропонують штраф у розмірі:

  • 100% вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менш ніж 625 грн для місць торгівлі, які розташовані на території міст не обласного підпорядкування, сіл і селищ, які знаходяться поза територією міст обласного підпорядкування;
  • 200% вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менш ніж 10000 грн для місць торгівлі, які розташовані в межах території міст обласного підпорядкування, сіл і селищ, що знаходяться в межах території міст обласного підпорядкування, а також які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування та міст Києва й Севастополя на відстані до 50 км і мають торговельні зали площею понад 500 кв.м.

Наразі ж діє штраф 200% вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менш ніж 10000 грн.

Таке розмежування пропонують і для порушень оптової чи роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні чи роздрібні ціни на такі напої, та роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, установлених виробниками чи імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу тютюнових виробів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»