Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 15.10.2015 р. № 23354/10/28-10-06-11 контролери розповіли про особливості заповнення граф 4, 5.1, 5.2 податкової накладної.

Заповнення графи 4 податкової накладної

Податківці нагадали: при заповненні податкової накладної в графі 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» зазначають десятизнаковий код товару. Такий код уносять суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо).

Коли у вантажній митній декларації зазначено іншу кількість знаків кода УКТ ЗЕД, то до податкової накладної переносять аналогічний код без дописування нулів чи інших знаків із вирівнюванням по правому краю поля.

У разі виписки податкової накладної при постачанні одночасно імпортованих та вітчизняних товарів або підакцизних та не підакцизних товарів графу «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» заповнюють лише за тими товарними позиціями, які належать до підакцизних або які ввезені на митну територію України.

Крім того, у клітинках податкової накладної, які не підлягають заповненню, нулі, прочерки й інші знаки чи символи не проставляють.

У відповідних графах при заповненні податкової накладної дотримання вимог Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96, затвердженого наказом Держстандарту України від 09.01.1997 р. № 8, є обов’язковим.

Заповнення граф 5.1 та 5.2 податкової накладної

Податківці зазначили: ДО внесення змін у форми податкової накладної/розрахунку коригування у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VІІІ податкову накладну/розрахунок коригування складають за формою, установленою Порядком № 957, але з урахуванням положень згаданого Закону.

Так, графи 5.1, 5.2 заповнюють відповідно до КСПОВО, чинного на дату складання податкової накладної:

  • у графі 5.1 указують умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО;
  • у графі 5.2 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

При цьому графи 5.1 та 5.2 податкової накладної не належать до обов’язкових реквізитів, зазначених п. 201.1 ПКУ.

Отож, зважаючи на викладене вище, податкова накладна, у табличній частині якої неправильно заповнено графи 5.1 і 5.2, не вважається такою, що заповнена з порушеннями.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»