Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 29.10.2015 р. № 39858/7/99-99-17-03-01-17 зауважила: граничний строк сплати єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, — 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Нагадаємо: відповідно до абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, фізособи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок поквартально.

Водночас, згідно з пп. 2 п. 6 р. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449, підприємці-єдинники можуть сплачувати авансові платежі з ЄСВ помісячно до 20 числа кожного місяця поточного кварталу в розмірі, який самостійно визначили. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»