Нацбанк вирішив чітко врегулювати дату завершення імпортної операції без увезення товару. Він прийняв постанову «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 16.09.2013 р. № 364 (готується на публікацію в «Офіційному віснику України» № 71 за 24.09.2013 р.).

Зазначені зміни торкнуться, зокрема, Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.1999 р. № 136, яку вирішили привести у відповідність до Порядку визначення строку та умов завершення імпортної операції без увезення товару на митну територію України, затвердженого постановою КМУ від 05.12.2007 р. № 1392.

Як зазначила директор Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій Надія Пасенова: «З набранням чинності наведених вище змін уповноважені банки зможуть знімати з контролю імпортні операції без ввезення товару на територію України тільки за наявності інформації про надходження коштів від реалізації зазначених товарів за межами України або про використання імпортованого товару за межами України для потреб. В усіх інших випадках уповноважений банк зобов’язаний повідомити податковий орган про здійснення такої операції. Таким чином, він зможе зняти цю операцію з контролю тільки після одержання від податкових органів інформації про те, що клієнтами норми законодавства не порушено».

За інформацією прес-центру НБУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»