Новини публікуються мовою оригіналу

У підкатегорії 103.28 «ЗІР» податківці надали відповідь на запитання стосовно відповідальності фізособи за несплату ПДФО до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна іншій фізособі.

Відповідно до пп. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 р. XX ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходів від операцій із майном, розмір яких визначається згідно з положеннями ст.ст. 172–173 ПКУ. У разі несплати фізособою ПДФО до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна, така фізособа зобов’язана відобразити дохід від продажу майна в податковій декларації та сплатити зазначену в ній суму податкового зобов’язання. Якщо фізособа відобразить указаний вище дохід у податковій декларації та сплатить зазначену в такій декларації суму податкового зобов’язання, відповідальність до такої особи не застосовуватиметься.

У разі неподання платником податків у встановлений законом строк податкових декларацій або розрахунків (якщо їх подання передбачено законом) контролюючий орган має право проводити документальні позапланові перевірки. Зокрема, контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання платника податків, це тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

У разі повторного протягом 1095 днів визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування на платника податків накладається штраф у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Окрім того, неподання чи несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження чи накладення штрафу в розмірі від 51 грн до 136 грн (від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Дії, передбачені ч. 1 цієї статті, учинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 85 грн до 136 грн (від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»