Новини публікуються мовою оригіналу

На сторінці Виконавчої дирекції Київського відділення ФСС із ТВП у Фейсбуці опубліковано консультацію ДПІ в Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо участі ФОП у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зокрема, податківці роз’яснили:

1) ФОП може безоплатно отримати довідку про наявність або відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ в органах ДФС, а в органах ПФУ — довідку про інформацію, що міститься в її персональній обліковій картці в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру. Довідка видається на підставі поданої заяви платника;

2) у разі участі ФОП у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, ЄСВ установлюється в розмірі: 

  • 36,6% — у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням;
  • 36,21% — від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;
  • 38,11% — за всіма видами (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності).

При цьому сума ЄСВ може бути не більше, ніж максимальна величина бази нарахування ЄСВ, установлена Законом № 2464, і не менше, ніж розмір мінімального страхового внеску за місяць (для фізичних осіб — підприємців на загальній системі оподаткування — за місяць, у якому отримано дохід (прибуток)).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»