Новини публікуються мовою оригіналу

Запитання, яке розглядалося спеціалістами ДФС: чи повинні єдинники груп 2 і 3, які перетнули мільйонну межу обсягу доходу, застосовувати РРО з використанням РК і КОРО під час провадження діяльності, передбаченої постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336?

Спочатку податківці перерахували підстави для не застосування РРО (згідно з п. 296.10 ПКУ, ст.ст. 9, 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, п. 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336).

І, власне, після перерахування всіх можливих варіантів приймати готівку податківці дійшли такого висновку: нормами ПКУ не передбачено можливості платникам єдиного податку груп 2 і 3, обсяг доходу яких перевищив 1 млн грн, проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій.

Отже, фізичні особи — підприємці платники єдиного податку груп 2 і 3, які перевищили обсяг доходу понад 1 млн грн, при здійсненні розрахункових операцій повинні застосовувати РРО.

Висновок, м’яко кажучи, шокуючий.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»