Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному веб-порталі Верховної Ради оприлюднено проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації» (№ 3357 від 26.10.2015 р.).

Низка змін запланована в тому числі й щодо ставок єдиного податку.

Зокрема, відсоткову ставку єдиного податку для платників групи 3 планується встановити в розмірі:

  •  5% доходу — у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ;
  •  10% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Водночас, як передбачено законопроектом, відповідні ставки запрацюють лише із 1 січня 2018 року. Перехідний період буде таким:

1. Із 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року:

— 3% доходу — у разі сплати ПДВ;

— 6% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

2. Із 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року:

— 4% доходу — у разі сплати ПДВ;

— 8% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Щодо ставки єдиного податку, установленої п. 293.4 ПКУ для платників єдиного податку групи 1–3 на випадок порушення правил перебування на спрощеній системі оподаткування (перевищення граничного обсягу доходу; провадження діяльності, не зазначеної в реєстрі платників єдиного податку, а також діяльності, забороненої для єдинників; при застосуванні негрошового способу розрахунків тощо), то її запропоновано знизити з 15 до 10 відсотків.

Також передбачено, що ставка єдиного податку для платників групи 2–3 буде встановлена на рівні 30% до доходу, отриманого від провадження видів діяльності, при порушенні обмеження, згідно з яким фізособи-підприємці, що є платниками єдиного податку груп 2 та 3, не можуть здійснювати господарські операції з юридичними особами й одночасно перебувати з такими юридичними особами в трудових або цивільно-правових відносинах у межах проваджуваних видів підприємницької діяльності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»