Новини публікуються мовою оригіналу

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації». Відповідно до пояснювальної записки, депутати пропонують такі ПДВшні нововведення:

1. Зниження ставки податку з 20% до 15%.

2. Збільшення овердрафту із середньомісячних податкових зобов'язань до сплати на середньомісячні обсяги нарахованих податкових зобов'язань платника, а також запровадження можливості реєстрації податкових накладних із запізненням без поповнення ПДВ рахунку шляхом зміни показників  формули (заміна показника Sперев. на Sпод.видана).

3. Заборона «зняття» податкового кредиту за формальними ознаками. Податковий кредит може бути скасований виключно при виявленні помилки в ІПН платника чи у формуванні його по неоподаткованих операціях.

4. Уведення системи захисту сумлінного платника від несвоєчасної реєстрації податкових накладних/коригувань і забезпечення виправлення помилок контрагентами.

5. Установлення бази оподаткування операцій із постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не нижче звичайних цін.

6. Усунення розбіжностей між показниками формули СЕА ПДВ і даними податкової декларації з ПДВ: надання тимчасової можливості (2 місяці) урахування в показниках формули СЕА ПДВ показників за уточненими деклараціями з ПДВ за період до 1 липня 2015 року, у разі проведення перевірки контролюючим органом таких уточнень.

7. Застосування спеціального режиму обкладення ПДВ сільськогосподарським підприємством тільки за операціями в тваринництві.

8. Запровадження касового методу виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту для підприємств ПЕК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»