Новини публікуються мовою оригіналу

Мінекономрозвитку розробив проект Закону «Про публічні закупівлі».

Законопроектом передбачається здійснення державних закупівель із застосуванням 2 конкурентних процедур регулювання: відкриті торги та конкурентний діалог і неконкурентноїпереговорної процедури закупівлі. Відкриті торги проводяться з обов’язковим  використанням аукціону з найнижчою ціною та з урахуванням нецінових критеріїв. Своєю чергою, процедура конкурентного діалогу застосовується в разі якщо:

  • замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики товарів і робіт або визначити вид послуг;
  • для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасниками (предметом закупівлі є консультаційні, юридичні послуги, розробка інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень тощо).

Щодо переговорної процедури закупівлі, вона відбуватиметься без попередньої публікації (оприлюднюється тільки повідомлення про намір укласти договір після проведення переговорів з учасником процедури).

Усі процедури закупівлі, обмін інформацією, документами й подання роз’яснень здійснюватимуться в електронній системі закупівель.

Також проектом Закону передбачається можливість створення централізованих закупівельних організацій, якими є юрособи, що визначаються Урядом, Радою міністрів АР Крим, органами місцевого самоврядування, замовниками, відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель і закупівель за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до закону.

Водночас проектом Закону пропонується регулювання закупівель, що здійснюються окремими суб’єктами господарювання, у зв’язку з чим скасовується Закон України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».

Проект Закону вводиться в дію поетапно: із 01.01.2016 р. він застосовується для всіх центральних органів виконавчої влади та суб’єктів, що діють у визначених сферах, а із 01.01.2017 р. — для всіх замовників.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»