Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 16.10.2015 р. № 21850/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо визначення місця постачання послуг зі створення рекламного відеоролика, онлайн- і офлайн-банерів за замовленням нерезидента — отримувача послуг.

Зокрема, місцем постачання рекламних послуг вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання чи, за відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання (пп. «б» п. 186.3 ПКУ). Зважаючи на це, у разі здійснення платником податку операції з постачання рекламних послуг нерезиденту, місцем постачання таких послуг вважається місце, у якому нерезидент зареєстрований як суб’єкт господарювання, або за відсутності такого місця —– місце постійного чи переважного його проживання.

Так як, відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ, об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України, то така операція не є об’єктом обкладення ПДВ.

Крім того, податківці повідомляють, що згідно зі ст. 36 ПКУ платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та самостійно визначати відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перлічені в ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»