Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС роз’яснила в підкатегорії 301.04.01 «ЗІР», що застосування понижуючого коефіцієнта платником єдиного внеску не обов’язок, а право. Оскільки окремої вимоги щодо обов’язку застосування понижуючого коефіцієнта Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (даліЗакон про ЄСВ) не містить.

Утім у роз’ясненні нагадали: платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт і не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом про ЄСВ строки, позбавляється права надалі застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, у якому сплачено таку недоїмку (борг). У разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це у звіті.

Тобто в разі дотримання умов, визначених п. 9 прим. 5 р. VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону про ЄСВ, платники єдиного внеску мають право з метою зменшення навантаження на фонд оплати праці застосувати понижуючий коефіцієнт до ставки єдиного внеску.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»