Новини публікуються мовою оригіналу

ПКУ передбачено 2 окремі норми стосовно звільнення від обкладення ПДФО та військовим збором благодійної допомоги.

Перша норма — пп. 165.1.19 ПКУ, згідно з яким до загального оподатковуваного доходу фізособи не включаються кошти чи вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації чи його роботодавця, за наявності відповідних підтвердних документів.

ДФС у листі від 20.10.2015 р. № 22129/6/99/99-17-03-03-15 зазначила, що такими підтвердними документами можуть бути документи:

  • що підтверджують потребу фізособи в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність і характеристики хвороби);
  • про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг і платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг (договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану).

Друга норма — пп. «а» п.п. 170.7.4 ПКУ, відповідно до якої не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами — юр- чи фізособами в будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг із лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Різниця між цими двома нормами полягає в тому, що відповідно до пп. 165.1.19 ПКУ від оподаткування звільняється лише допомога, яка надається благодійною організацією чи роботодавцем. Натомість для звільнення від оподаткування допомоги згідно з пп. «а» п.п. 170.7.4 ПКУ надавачем може бути будь-яка юр- або фізособа. Однак така допомога повинна надаватися не безпосередньо платнику податку, а перераховуватися закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг із лікування.

Із метою оподаткування доходи, отримані платниками податків відповідно до пп. 165.1.19 ПКУ та пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»