Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 221.01 «ЗІР» надали відповідь на запитання: за якою електронною адресою суб’єкт господарювання може направити заяву для взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, та отримати витяг із реєстру осіб, котрі здійснюють операції з товарами?

Для того, щоб в електронній формі направити заяву для взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, або отримати витяг із реєстру осіб, котрі здійснюють операції з товарами, суб’єкту господарювання необхідно звернутися до відповідного підрозділу митниці, де здійснюватиметься митне оформлення товарів, для отримання інформації щодо переліку фірм-розробників.

Зокрема, податківці зауважили: відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 455 Митного кодексу України (даліМКУ), центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову й митну політику, веде централізований облік осіб, які здійснюють операції з товарами.

Особа, яка здійснює операції з товарами (або її представник) (далі — Декларант), для взяття на облік подає заяву про взяття на облік особи, яка здійснює операції з товарами (далі — заява), за формою № 1-ЗЕД, наведеною в додатку 1 до Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2015 р. № 552.

Заява подається в паперовій формі безпосередньо до відповідного підрозділу митниці чи засобами електронного зв’язку на адресу Інформаційного порталу ДФС із використанням надійних засобів електронного цифрового підпису з посиленими сертифікатами відкритих ключів.

Заяви, подані засобами електронного зв’язку, опрацьовуються автоматично засобами Єдиної автоматизованої інформаційної системи органів ДФС.

Електронні документи передаються засобами інформаційних технологій у складі електронного повідомлення, засвідченого ЕЦП Декларанта, з електронної адреси, визначеної для передавання таких електронних документів контролюючим органом і отримання зворотної інформації від контролюючих органів, на електронну адресу, визначену ДФС для одержання таких повідомлень (п. 3.9 Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 р. № 631). При цьому електронні документи створюються за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»