Новини публікуються мовою оригіналу

На сайті ДФС з’явилося відеороз’яснення щодо повернення надміру сплачених коштів з електронного ПДВ-рахунка.

Слід зазначити, що всі графи таблиці про відомості щодо суми коштів на електронному ПДВ-рахунку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (таблиця про відомості) підлягають обов’язковому заповненню, незалежно від напряму перерахування коштів, указаних платником у текстовій частині під таблицею про відомості додатка (Д4).

При цьому в графі 4 таблиці про відомості вказується сума коштів на електронному рахунку, що може бути перерахована до бюджету. Вона визначається як різниця граф 1 та 2 (гр. 1 - гр. 2).

У графі 5 таблиці про відомості вказується сума коштів на електронному рахунку платника, що може бути перерахована платнику на поточний рахунок. Така сума визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр.1 - гр. 2 - гр. 3).

Крім того, при поданні заяви про повернення коштів з електронного ПДВ-рахунка на центральному рівні здійснюється його автоматична обробка додатка 4, і про її результат платнику повідомляється в складі квитанції 2 до додатка 4 у полі «Результат обробки». У результаті такої обробки співставляються задекларовані податкові зобов’язання за вказаний період і дані з ЄРПН щодо зареєстрованих виданих податкових накладних за вказаний період відповідно до п. 200¹.5 ПКУ, достовірність даних указаного поточного рахунка, залишки коштів у СЕА тощо.

У разі правильного заповнення цифрових показників додатку 4 щодо повернення коштів із СЕА задекларована сума до повернення в день подання додатка 4 зменшує реєстраційну суму відповідно до п. 200¹.3 ПКУ шляхом зменшення показника «Поповнення рахунку».

Тобто платник ПДВ самостійно може перевірити себе, направивши запит про стан реєстраційної суми. Але навіть за умови зменшення реєстраційної суми не виключено наявність помилок у реквізитах указаного платником розрахункового рахунка. Відповідно, правильність таких реквізитів можна перевірити лише у квитанції 2.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»