Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці управління ДФС у Кіровоградській області розповіли про особливості нарахування ПДВ на вартість тварин, що вибули внаслідок вибракування та падежу в межах затверджених норм.

Так, якщо за пп.14.1.138 ПКУ сільгосптварини відносять до основних засобів, то при їх ліквідації внаслідок дії обставин непереборної сили, ПДВ не нараховують. Підставою для використання цієї норми повинен бути документ, який свідчить про те, що ліквідація тварин відбулася не за бажанням підприємства, а через незалежні від нього причини (хворобу, стихійне лихо, епідемію, тощо).

У випадку коли сільгосптварини не відносять до основних, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання цих основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Крім того, якщо податковий кредит щодо витрат на вирощування таких тварин підприємство відобразило в спецрежимній декларації з ПДВ, то визначену суму податкового зобов’язання необхідно включити до рядка 1 саме цієї декларації з ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»