Новини публікуються мовою оригіналу

У підкатегорії 101.01.05 «ЗІР» податківці розповіли про строки подання до контролюючого органу заяви за ф. № 3-ПДВ платниками ПДВ, які планують перейти на сплату єдиного податку, порядок нарахування якого не передбачає сплати ПДВ.

Зокрема зазначається, що суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Для зручності платники ПДВ, які відповідно до норм ПКУ прийняли рішення про перехід на спрощену систему оподаткування зі ставкою, котра не передбачає сплати ПДВ, можуть подати заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ одночасно із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування.

Крім того, податківці звертають увагу: якщо контролюючим органом прийнято рішення про те, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності із застосуванням ставки єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, то після внесення відповідного запису до реєстру платників єдиного податку проводиться виключення контролюючим органом такого суб’єкта з реєстру платників ПДВ на підставі поданої ним заяви про анулювання реєстрації згідно з пп. «в» п. 184.1 ПКУ останнім днем звітного періоду, що передує переходу платника податків на обрані ним умови сплати єдиного податку при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»