Новини публікуються мовою оригіналу

Податківці в підкатегорії 106.07 «ЗІР» розповіли, із якого періоду релігійні організації можуть зменшити зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв’язку зі змінами, унесеними до пп. 266.2.2 ПКУ.

Відповідно до пп. 266.4.2 ПКУ, сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані в установленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Крім того, згідно з пп. «и» пп. 266.2.2 ПКУ, не є об’єктом обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано в установленому законом порядку, та використовуються винятково для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, у яких провадять діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, у яких провадиться виробнича та/або господарська діяльність.

Тому податківці повідомляють: нормативно-правовим актом із питань обкладення місцевими податками та зборами є офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків і зборів (п. 12.5 ПКУ). Тобто нові ставки та пільги, установлені рішеннями місцевих рад у межах наданих їм повноважень, застосовуються при обчисленні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, із моменту їх оприлюднення.

Таким чином, релігійні організації можуть зменшити зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв’язку зі змінами, унесеними до пп. 266.2.2 ПКУ, із дати офіційного оприлюднення рішення органу місцевого самоврядування, у межах наданих йому повноважень, про внесення змін до рішення про встановлення на 2015 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»