Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці управління ДФС у Закарпатській області нагадали, що помилку в податковій накладній, яка допущена в ІПН покупця, виправляють шляхом складання та реєстрації в ЄРПН:

1) розрахунку коригування, який «зніме» обсяги постачання в податковій накладній із неправильним ІПН;

2) нової податкової накладної з правильним ІПН покупця. При цьому в полі «Дата складання» зазначають дату виникнення податкових зобов’язань продавця, тобто дату складання податкової накладної з «неправильним» ІПН;

Водночас виправлення ІПН покупця можливе лише у випадку, коли з дати складання податкової накладної з «неправильним» ІПН покупця не минуло 180 календарних днів. Тобто друга податкова накладна (із правильним ІПН) може бути зареєстрована не пізніше ніж через 180 календарних днів із дати її складання, що зазначена в такій податковій накладній.

У разі коли з дати складання податкової накладної з «неправильним» ІПН покупця минуло 180 календарних днів, можлива лише реєстрація розрахунку коригування (за умови якщо з дати його складання також не минуло 180 календарних днів). При цьому друга податкова накладна (із правильним ІПН) не може бути зареєстрована в ЄРПН, оскільки в такій накладній указується дата складання податкової накладної з «неправильним» ІПН, тобто дата виникнення податкових зобов’язань продавця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»