Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 112.05 «ЗІР» зауважила: обов’язок зі сплати земельного податку в підприємств, установ і організацій, які здійснюють управління багатоквартирними будинками (ОСББ, ЖБК тощо) або яким передано на баланс житлові будинки (права власності на будівлі немає), за земельні ділянки під таким нерухомим майном, виникає з моменту державної реєстрації права на таку земельну ділянку.

Юридичним особам, які не оформили відповідно до законодавства право власності чи користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації відповідних прав на такі земельні ділянки.

Підтвердження розміру площ земельних ділянок, що перебувають у власності юридичних осіб або в користуванні, розподілу серед власників землі та землекористувачів і розміру нормативної грошової оцінки здійснюється відповідними територіальними органами Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.

Водночас податківці наголосили: використання земділянки без оформлення відповідного права є порушенням земельного законодавства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»