Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ продовжує поступову лібералізацію валютного регулювання. Із цією метою сьогодні було затверджено постанову Правління НБУ від 22.10.2015 р. № 718. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Для цього регулятор покращує умови для співробітництва України з іноземними державами-партнерами та міжнародними організаціями, уточнюючи вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на міжбанківському ринку. Відтепер ця вимога не поширюється на проекти, що здійснюються на підставі угод про участь України в міжнародних програмах Європейського союзу. Також вона більше не стосується грантів, які юридичні особи — резиденти отримують від міжнародних фінансових організацій. А саме — резиденти, фінансування яких здійснюється за рахунок таких грантів і в органах управління якої бере участь Уряд України.

До того ж  у цій постанові вказано, що іноземна валюта, яка надійшла як грошове забезпечення (гарантійний внесок) участі нерезидента в аукціоні (торгах) із приватизації державного майна на рахунки організатора, не підлягатиме обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку.

Установлено додаткові виключення із заборони на реєстрацію заміни кредитора чи боржника в договорах про залучення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті від нерезидентів. Зокрема постановою дозволено проводити таку реєстрацію у випадках, коли заміна первісного кредитора пов’язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора-правонаступника. Крім того, дозволено реєструвати відповідні зміни до кредитних договорів, за якими кредит наданий резиденту за участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Пом’якшено обмеження щодо видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати. Наразі банки зобов'язані обмежити їх видачу на суму до 300 тис. грн/добу на одного клієнта. Зокрема ця вимога стосувалася й валютно-обмінних операцій із фізичними особами. Відтепер вона не поширюватиметься на такі операції, що спростить населенню можливість продавати валюту в будь-яких обсягах.

Зміни набирають чинності 23.10.2015 р.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»