Новини публікуються мовою оригіналу

Спеціалісти НБУ в листі (від 15.10.2015 р. № 53-01006/76376) зазначили: вони не погоджуються із твердженням про те, що змінами до Положення про електронні гроші в Україні, унесеними постановою Правління НБУ від 24.07.2015 р. № 481 (даліПостанова № 481), емітентам-нерезидентам надано право здійснювати випуск електронних грошей на території України, не беручи при цьому зобов'язань з їх погашення.

1. Постановою № 481 не передбачено право емітентів-нерезидентів здійснювати випуск електронних грошей на території України, а:

  • створено правові підстави для використання резидентами України електронних грошей, випущених нерезидентами за межами України для розрахунків за допомогою міжнародних систем інтернет-розрахунків;
  • установлено вимоги щодо придбання українськими користувачами електронних грошей, випущених нерезидентами за межами України та їх погашення (уведення/виведення коштів до/з міжнародної системи інтернет-розрахунків має здійснюватися виключно з використанням рахунків, відкритих у банках).

2. Діяльність надавачів послуг (нерезидентів) із розрахунків електронними грошима регулюється Директивою 2009/110/ЄС1, яка передбачає обов'язок емітента здійснювати погашення електронних грошей на вимогу пред'явника.

Окрім того, Постановою № 481 установлено обмеження щодо використання електронних грошей, випущених емітентом-нерезидентом, а саме: користувач має право використовувати такі електронні гроші тільки як засіб платежу за товари на користь нерезидента, у міжнародній системі інтернет-розрахунків. Торговець має право приймати електронні гроші, випущені емітентом-нерезидентом, як засіб платежу від покупця-нерезидента за умови, якщо міжнародна система інтернет-розрахунків забезпечує перерахування цих електронних грошей водночас із їх погашенням шляхом переказу коштів на рахунок торговця в банку-резиденті.

Отже, при використанні електронних грошей, випущених емітентом-нерезидентом, забезпечується захист прав інтересів користувачів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»