Новини публікуються мовою оригіналу

При нарахуванні зарплати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір ЄСВ (36,3 %, 34,7 %, 33,2%) для платників ЄВ юросіб, фізосіб-підприємців, фізосіб, які забезпечують себе роботою самостійно, а також юросіб і фізосіб, які використовують найману працю застосовується із понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно встановлені умови.

Для розрахунку понижуючого коефіцієнта враховується лише заробітна плата, на яку нараховується ЄВ, тобто в межах максимальної величини бази нарахування ЄВ застрахованої особи.

Тому, у разі якщо сума нарахованого доходу на одну застраховану особу в 2014 році та звітному місяці 2015 року перевищує максимальну величину бази нарахування ЄВ, такий роботодавець не має права на застосування понижуючого коефіцієнта, оскільки не виконується перша умова для його застосування, визначена п. 9 прим. 5 р. VIII Закону № 2464. А саме:

база нарахування ЄВ у розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці повинна збільшитися на 20% і більше порівняно із середньомісячною базою нарахування ЄВ платника за 2014 рік у розрахунку на одну застраховану особу.

Це питання було висвітлене податківцями в підкатегорії 301.04.01 «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»