Мінрегіон вирішив обновити наказ Держкомітету України по житлово-комунальному господарству від 04.08.97 р. № 59. Для цього він розробив проект наказу для нормування часу робітників і матеріально технічних ресурсів  під час утримання будинків і прибудинкових територій. Окрім нецікавих для загалу технічних термінів, формул, таблиць і цифр затесалася й досить цікава інформація. Йдеться про додатки, що описують періодичність надання послуг з:

  • утримання прибудинкової території;
  • прибирання в житлових будинках;
  • утримання систем гарячого й холодного водопостачання, водовідведення централізованого опалення.

Ознайомитися з ними можна тут, а також дізнатися,  скільки та що потрібно виконувати. Однак кодом Класифікатора професій зашифровано, хто це має робити. Наприклад, код КП 7136.2 — це слюсар-сантехнік, 9162.2 — двірник тощо.

До речі, у наказі поряд із двірниками та слюсарями згадується така категорія робітників, як робітники з комплексного прибирання та утримання будинків із прилеглими територіями. Схоже, що їх уведення в нормативи повинно або зменшити безробіття, або збільшити обґрунтованість тарифів, адже наразі їх роботу успішно виконують двірники.

Проект наказу Мінрегіону України «Про затвердження Норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»