17 вересня Вищий адміністративний суд України прийняв рішення, яким повністю задовольнив касаційну скаргу УДМС у Запорізькій області та скасував постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19.02.2013 р. у справі за позовом мешканця Запорізької області Ж. із питань оплати послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким заявнику було відмовлено в задоволенні позову.

Основною вимогою позивача було оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон зі сплатою лише 170 грн (державне мито), тоді як постановами КМУ передбачено сплату, окрім державного мита, вартості адміністративної послуги та вартості бланку паспорта.

Суд підтримав позицію Державної міграційної служби України та поставив логічну крапку в суперечках із приводу обов’язкових платежів під час оформлення закордонних паспортів.

Тож за оформлення закордонного паспорта українці платитимуть не менше ніж 377,15 грн.

Для довідки! Вартість послуги з видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон за даними офіційного сайта ДМСУ становить:

Прес-служба ДМСУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»