Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 12.10.2015 р. № 21547/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання стосовно порядку нарахування податкових зобов’язань із ПДВ підприємством, що застосовує спеціальний режим оподаткування, визначений ст. 209 ПКУ, та в процесі ведення своєї господарської діяльності придбаває ресурси, які частково використовуються в оподатковуваних операціях і частково — у звільнених.

Якщо придбані для ведення господарської діяльності товари частково використовуються в оподатковуваних операціях (реалізація сільгосппродукції на території України), а частково — у звільнених (експорт сільгосппродукції), платник податку не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду зобов’язаний:

  • нарахувати податкові зобов’язання виходячи із бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ;
  • скласти та зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час придбання таких товарів, яка відповідає частці їх використання у звільнених операціях (п. 199.1 ПКУ).

Така податкова накладна включається платником податку, який застосовує спеціальний режим оподаткування, до складу податкових зобов’язань податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (у ряд. 1.1).

При цьому сума податкового кредиту, нарахована під час придбання товарів, призначених для часткового використання в оподатковуваних операціях та частково — у звільнених операціях, і включена на дату їх придбання до складу податкового кредиту податкової декларації 0121–0223 у повному розмірі, підлягає коригуванню на суму частки використання придбаних товарів у звільнених операціях. Таке коригування відображається в ряд. 16.3 податкової декларації 0121–0123 зі знаком «-» та в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом — зі знаком «+».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»