Новини публікуються мовою оригіналу

Виконавча дирекція ФСС з ТВП у листі від 29.09.2015 р. № 5.2-32-1542 висловилася щодо надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які працюють за сумісництвом, та які перемістилися з районів АТО.

Матеріальне забезпечення надається особам, які перебувають (перебували) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами або були добровільно застраховані та переміщуються із тимчасово окупованої території та районів проведення АТО та які не реалізували свого права на отримання матеріального забезпечення й не можуть реалізувати своє право на отримання матеріального забезпечення у зв'язку з переміщенням із тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО.

Таким особам матеріальне забезпечення надається робочими органами Фонду за місцем фактичного проживання, а саме:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності надається в разі настання страхового випадку до моменту переміщення застрахованої особи;

2) допомога по вагітності й пологах надається в разі настання страхового випадку до моменту переміщення застрахованої особи, а також у разі настання страхового випадку протягом 30 тижнів із дати переміщення застрахованої особи;

3) допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних й осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві) надається в разі настання страхового випадку до моменту переміщення отримувача допомоги.

Відповідні норми передбачає Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затверджений постановою Правління ФСС з ТВП від 26.12.2014 р. № 37 (далі Порядок).

Тож у випадку, якщо основне місце роботи застрахованої особи, яка перемістилася, знаходиться на території проведення АТО, та в разі настання в неї страхового випадку в строки, передбачені п. 2 Порядку, матеріальне забезпечення надається робочими органами Фонду на підставі виданого в установленому порядку листка непрацездатності.

Водночас, за умови якщо застрахована особа працює за місцем роботи за сумісництвом на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, то за місцем роботи за сумісництвом робочим органом Фонду може бути надана застрахованій особі копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника та скріплена печаткою, а також довідка про середню заробітну плату, обчислену робочим органом Фонду для надання матеріального забезпечення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»