Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 12.10.2015 р. № 21546/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо обкладення ПДВ послуг із відповідального зберігання транспортного засобу та повідомляє: операція з передання майна на зберігання для власника цього майна не є об’єктом обкладення ПДВ відповідно до пп. 196.1.2 ПКУ. Водночас операція з надання послуг зі зберігання майна, переданого на відповідальне зберігання, для зберігача є об’єктом обкладення ПДВ й обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку.

Пояснюється це тим, що відповідно до п. 185.1 ПКУ об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Зокрема під постачанням послуг слід мати на увазі будь-яку операцію, що не є постачанням товарів, чи іншу операцію з передання права на об’єкти права інтелектуальної власності й інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Крім того, згідно із пп. 196.1.2 ПКУ не є об’єктом обкладення ПДВ операції з передання майна у схов (відповідальне зберігання), а також із повернення майна зі схову (відповідального зберігання) його власнику. Тобто саме передання майна хранителю не обкладається ПДВ, а от на оподаткування послуг зі зберігання майна ця норма не поширюється. Тому їх слід обкладати ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»