Новини публікуються мовою оригіналу

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини в листі від 10.09.2015 р. № 1.-2074/3175-15-123 звернула увагу на оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформації про платіжні трансакції, де отримувачем бюджетних коштів є фізособа.

Адже відповідно до Переліку інформації про платіжні трансакції на єдиному казначейському рахунку для оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, наведеному в додатку до постанови КМУ від 14.09.2015 р. № 676, зокрема, зазначається найменування платника, що відповідає його найменуванню, яке заявлене в банку платника в картці зі зразками підписів і відбитка печатки, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах, або прізвище приватного підприємця.

Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів або майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб і найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно (ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

Тож оприлюднення інформації про фізичну особу та її персональних даних, а саме прізвища, імені, по батькові, відповідає вимогам законодавства про захист персональних даних.

Інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків і рахунок у банку фізичної особи, яка є отримувачем бюджетних коштів, є конфіденційною інформацією та не підлягає оприлюдненню.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»