Новини публікуються мовою оригіналу

Прес-служба ДФС повідомила, що з 16 жовтня набрали чинності накази, які фактично регулюють процедури започаткування бізнесу протягом 24 годин.

Так, наказом Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» від 31.08.2015 р. № 747 установлено, що контролюючі органи в день отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР) здійснюють узяття на облік платників податків і передання до ЄДР даних про взяття їх на облік у контролюючих органах.

Водночас спільним наказом Мінфіну й Мін’юсту «Про інформаційну взаємодію між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та інформаційними системами Державної фіскальної служби України, обмін документами в електронній формі» від 09.10.2015 р. № 1918/5/869 запроваджується обмін інформацією між ЄДР й інформаційними системами ДФС в онлайн-режимі, а до запровадження такої взаємодії — з інтервалом не більш ніж 2 години.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»