Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 17.09.2015 р. № 738/14/08-01-17-01-19 роз’яснила питання отримання податкової знижки за навчання переселенцями із зони АТО.

Згідно з пп. 166.3.3 ПКУ, платник податку має право включити до податкової знижки в зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати у 2015 році 1710 грн у розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожен повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Щодо отримання права на податкову знижку за тимчасовим місцем проживання ДФС наголосила: за наявності повного пакета документів згідно з п. 176.1 ПКУ та відповідної довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з району проведення антитерористичної операції, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ можуть братися в розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік до відповідного контролюючого органу ДФС за адресою тимчасової реєстрації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»