Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.23 «ЗІР» надала відповідь на запитання:

у податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної?

Податківці зауважили, що в разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, у якому розрахунок коригування зареєстрований покупцем у ЄРПН;
  • покупець повинен зменшити податковий кредит у декларації в податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені строки.

У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

  • постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації у податковому періоді, на який припадає дата складення розрахунку коригування;
  • покупець має право збільшити податковий кредит у декларації того звітного (податкового) періоду, у якому розрахунок коригування буде зареєстрований у ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 днів із дати його складення.

Крім того, у разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг розрахунок коригування, який не зареєстрований у ЄРПН протягом 180 календарних днів, не може бути підставою для збільшення податкового кредиту, але не звільняє продавця від обов’язку збільшення суми податкових зобов’язань за відповідний звітний (податковий) період.

Це питання більш розгорнуто розглянуто в матеріалі «Розрахунок коригування складено й зареєстровано в різних місяцях: коли декларувати зменшення податкових зобов’язань».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»