Новини публікуються мовою оригіналу

Держпраці розглянуло таку ситуацію:

«Заявник повідомляє, що він прийшов працевлаштовуватися на роботу, надав трудову книжку, написав заяву про прийняття на роботу, надав копії документів про освіту. Пропрацювавши три місяці, його звільнили, заробітну плату за жоден місяць не виплатили, трудову книжку не видали. При цьому роботодавець йому повідомив, що жодних розрахунків із ним не буде, оскільки ніхто заявника не працевлаштовував. Заявник запитує, як йому отримати зароблені кошти?».

Працівники, які трудяться без укладання трудового договору, мають право звернутися до суду з повідомленням про оформлення трудових відносин і встановлення періоду роботи. Це передбачено ст.ст. 232 і 235 КЗпП.

Роботодавцям заборонено допускати працівника до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про це органів ДФС.

При винесенні рішення щодо оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, при направленні заяви до відповідних органів суд одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати в розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності в регіоні в даному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства ПДФО та суми ЄСВ за встановлений період роботи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»