Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 05.10.2015 р. № 3272/10/20-40-15-01-15 податківці розповіли про ПДВ-наслідки в межах договорів управління майном.

Так, договір про управління майном не тягне за собою переходу права власності до управителя на майно, передане в управління. Водночас постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін або дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ПКУ). При цьому не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів довірчого управління, які не передбачають передання прав власності на такі товари (пп. 14.1.202 ПКУ).

Із метою обкладення ПДВ платником податку є особа — управитель майна, яка веде окремий податковий облік із ПДВ щодо господарських операцій, пов'язаних із використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном (п. 5 п. 180.1 ПКУ).

Отже, операції з передання майна управителю та повернення такого майна управителем, у межах договору управління майном, без переходу права власності на таке майно, ПДВ не обкладають.

Операція з управління майном, яка здійснюється управителем за плату й в інтересах установника управління в межах договору управління майном, є операцією з постачання товарів/послуг. Відповідно, таку операцію обкладають ПДВ на загальних підставах (за основною ставкою).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»