Новини публікуються мовою оригіналу

Довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ є підставою для невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках, згідно з вимогами пп. 165.1.24 ПКУ.

Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, установлених Земельним кодексом України для ведення:

  • садівництва та/або для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду чи обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абз. 3 цього пункту, а також розмір виділених у натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Довідка надається на підставі відомостей із Державного земельного кадастру (за наявності).

Із метою підтвердження факту невикористання (здачі в оренду) земельних часток (паїв), виділених у натурі (на місцевості), фізичній особі доцільно надати сільській, селищній або міській раді копію відповідного договору оренди.

На це вказує ГУ ДФС у Чернігівській області в листі від 13.10.2015 р. № 2753/10/25-01-17-01-10.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»