Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 05.10.2015 р. № 9299/C/99-99-17-03-03-14 висловилася щодо оподаткування нерухомого майна при переданні права власності на частину житла в рахунок аліментів.

Той із батьків, із ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з переданням права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за цим договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.  Якщо дитина досягла 14 років, вона бере участь в укладенні цього договору.

Операція за договором про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з переданням права власності на нерухоме майно (частини житла) вважається продажем, і таку операцію з метою оподаткування слід розглядати з урахуванням вимог ст. 172 ПКУ.

У разі якщо за вказаним договором передається право власності на нерухоме майно (частину житла), тобто воно продається, за умови, якщо таке майно перебувало у власності понад 3 роки, і це єдиний продаж протягом звітного податкового року нерухомого майна, то дохід від такого продажу не оподатковується. При цьому умова щодо перебування такого майна у власності понад 3 роки не поширюється, якщо це майно отримане в спадщину.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»