Електропередавальні організації, які використовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж. Водночас кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання з обґрунтуванням щодо кожної статті витрат і розрахунок плати за спільне використання технологічних електричних мереж подаються власником мереж щороку на погодження до відповідного територіального підрозділу НКРЕ не пізніше 1 жовтня поточного календарного року.

Відповідний територіальний підрозділ НКРЕ матиме 30 календарних днів для розгляду та узгодження кошторису витрат. Після чого власник мереж матиме 2 місяці до закінчення поточного календарного року для врахування необхідних витрат у структурі тарифу на передачу електричної енергії та належного їх обґрунтування.

Зверніть увагу: у разі обґрунтованих змін статей витрат на утримання мереж спільного використання, що відбулися протягом календарного року, власник мереж зобов’язаний погодити новий кошторис.

Лист НКРЕ від 08.08.2013 р. № 5443/26/47-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»