Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 104.05 «ЗІР» роз’яснила: кожна зі сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. Операції міни (бартеру) визначаються на підставі сум, зазначених у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості об’єкта (товару).

Об’єктом оподаткування підприємця-загальносистемника є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка в грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізособи-підприємця (пп. 177.2 ПКУ).

Негрошова форма операції передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у будь-якій формі, іншій, аніж гроші, такі операції оформлюються документально та відображаються в Книзі обліку доходів і витрат. При цьому підприємець на загальній системі оподаткування, у разі проведення товарообмінних (бартерних) операцій або взаємозаліку, при визначенні чистого доходу включає до складу витрат вартість відвантаженого товару, наданих (робіт, послуг), які підтверджує та відображає в Книзі обліку доходів і витрат.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»