Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 05.10.2015 р. № 21060/6/99-99-19-03-02-15 повідомила: при здійсненні операцій із постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер, платник податку вправі складати одну зведену податкову накладну протягом звітного (податкового) періоду. Складається така накладна не пізніше останнього дня такого періоду чи двох і більше податкових накладних, виходячи із умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна в загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Такі податкові накладні (як зведена, так і сформована на суму невикористаних коштів) реєструються постачальником у ЄРПН у загальному порядку та надають право отримувачу товарів/послуг на включення сум ПДВ за такими податковими накладними до складу податкового кредиту за умови дотримання інших вимог щодо формування податкового кредиту.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»