Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 09.10.2015 р. № 37545/7/99-99-19-03-02-17 доповнила лист від 26.08.2015 р. № 31730/7/99-99-19-03-02-17 особливостями заповнення додатка 4 (Д4) до податкової декларації з ПДВ.

У разі якщо платник податку виявив бажання зайво зараховані кошти на електронний рахунок перерахувати до бюджету чи на поточний рахунок, то він зобов’язаний заповнити й подати в складі податкової декларації з ПДВ Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку в СЕА платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (далі — додаток 4).

У додатку 4 ПДВшник зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку в СЕА, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (далі — таблиця про відомості).

Усі графи таблиці про відомості підлягають обов’язковому заповненню, незалежно від того, який напрям перерахування коштів указаний платником у текстовій частині під таблицею про відомості додатка 4.

При цьому в таблиці про відомості вказується:

  • у графі 4 — сума коштів на електронному рахунку, що може бути перерахована до бюджету, яка визначається як різниця граф 1 та 2 (гр. 1 - гр. 2);
  • у графі 5 — сума коштів на електронному рахунку платника, що може бути перерахована платнику на поточний рахунок, яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр. 1 - гр. 2 - гр. 3);

У текстовій частині під таблицею про відомості додатка 4 платник податку визначає напрям перерахування коштів і вказує відповідну суму коштів.

У разі якщо платник податку виявив бажання перерахувати зайві кошти з електронного рахунка до бюджету, то такий платник податку в спеціальному полі під таблицею про відомості додатка 4 указує відповідну суму прописом і цифрою. Водночас така сума не може перевищувати показник графи 4 таблиці про відомості.

У разі якщо платник податку виявив бажання перерахувати зайві кошти з електронного рахунка на поточний рахунок, то такий платник податку в спеціальному полі під таблицею про відомості додатка 4 указує відповідну суму прописом і цифрою й одночасно в обов’язковому порядку зазначає реквізити власного поточного рахунка, на який він бажає отримати вказані кошти. При цьому така сума не може перевищувати показник графи 5 таблиці про відомості.

Тож, зважаючи на викладене вище, податківці відкликали такий абзац листа ДФС від 26.08.2015 р. № 31730/7/99-99-19-03-02-17:

«При цьому графа 5 «Сума коштів на рахунку у СЕА податку на додану вартість, що може бути перерахована на поточний рахунок платника» не заповнюється (прочерки та нулі не проставляються)».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»