Новини публікуються мовою оригіналу

Мінекономрозвитку повідомило (лист від 12.06.2015 р. № 3501-04/18982-07) про можливі санкції щодо ведення діяльності постійного представництва зарубіжного інтернет-магазину.

Виходячи із того, що визначення «інтернет-магазин» законодавчо не закріплено, у відомстві зазначили, що продаж товарів на замовлення, зокрема через інтернет-магазини — це один із видів дистанційної торгівлі, за якої споживач укладає договір купівлі-продажу товарів із продавцем на відстані. Господарська, у т.ч. зовнішньоекономічна діяльність іноземного суб'єкта господарювання на території України регулюється законами України щодо порядку здійснення іноземними особами господарської діяльності на території України.

Іноземні суб'єкти господарської діяльності, які провадять зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України, які підлягають державній реєстрації, відповідно до закону (ст. 5 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. № 959-XII).

Відповідно, у разі встановлення контролюючим органом за результатами податкового контролю ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без узяття на податковий облік складається акт, який надсилається через компетентний орган України до компетентного органу іноземної держави для організації заходів стягнення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»